3 pyszne pomysły dla tych, którzy nie chcą już marnować jedzenia !

3 pyszne pomysły dla tych, którzy nie chcą już marnować jedzenia !

formularz

2/14/2019

ok. 5 min


Decyzja podjęta i postanawiasz zrobić coś z marnowaniem jedzenia w Twoim domu? Gratulacje! To nie tylko mądry krok z ekologicznego punktu widzenia, ale także świetna informacja dla Twojego domowego budżetu.

Czy wiesz, że każdego roku czteroosobowa rodzina może marnować żywność nawet za 2 500 złotych?!

 

I czy wiesz, że sam możesz wprowadzić proste zasady #NIEMARNUJ i zaoszczędzić planecie rocznie około 180 kilogramów odpadków? I to bez większego wysiłku – wystarczy odrobina organizacji, pomysłowości i otwarcia na nowe smaki. Spróbuj tych trzech sposobów!

Zacznij planować

Jeśli poświęcisz raz w tygodniu chwilę, by zaplanować posiłki na pozostałe dni, od razu zauważysz efekty. Twoja kuchnia wypełni się nowymi, bo nieprzypadkowymi smakami, a Ty będziesz mieć gwarancję, że zjesz wszystko, co znajdzie się na liście zakupów!

Sprawdzaj daty ważności

Co kilka dni rób przegląd zawartości swojej lodówki. Jeżeli zauważysz, że zbliża się termin przydatności któregoś produktu, nie czekaj, aż będzie za późno – szybko stwórz coś smacznego.

Jeżeli w lod
ówce masz trochę warzyw, pomyśl o zupach krem.:

> Warzywna zupa krem z cukinii z ketchupem i mleczkiem kokosowym

> Zupa krem ziemniaczany z boczkiem i ogórkami kiszonymi

> Ziemniaczana zupa krem z chrzanem

Gotuj kreatywnie!

Rozwijaj swoją kulinarną wyobraźnię – eksperymentuj, baw się przepisami i szukaj inspiracji na wykorzystanie resztek jedzenia. W tym ostatnim pomoże Ci wyszukiwarka przepisów na to, co masz w lodówce. Znajdziesz ją na: www.uwielbiam.pl.

Jak widzisz, życie zgodnie z trendem #NIEMARNUJ wcale nie jest trudne. Uwierzysz, jeśli spróbujesz!

Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły