Metrowiec - wyjątkowy jak Wielkanoc!

AnnaKaliszewska
Metrowiec - wyjątkowy jak Wielkanoc!

0

0 / 0

W naszej rodzinie od pokoleń Metrowca robimy na Wielkanoc. Dla nowych gości ciekawostką jest zawsze to dlaczego obracając kawałek ukrojonego Metrowca, z jednej strony jest jasne ciasto, a z drugiej ciemne? Metrowca kroimy na ukos i dlatego powstaje taka sztuczka. Bardzo polecam to ciasto!

9

Składniki

60 min

Przygotowanie

Składniki


40 porcji

Składniki

12 łyżka letnia woda na makaron

16 łyżka olej

2.50 szkl. mąka lubella puszysta tortowa

1 szkl. cukier

1.50 łyżeczka proszek do pieczenia

6 szt. jaja l

6 łyżka kakao decomorreno

1.50 szkl. mleko uht 3,2%

3 łyżka cukier puder

Przygotowanie


1

Miksujemy jajka z cukrem na puch (masa potraja się). Przesiewamy mąkę wraz z proszkiem do pieczenia i dodajemy do jaj, miksując na wolnych obrotach. Do szklanki wlewamy olej i wodę – mieszamy. Następnie dodajemy do masy wraz z aromatem waniliowym. Chwilę mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Powstałą masę dzielimy na połowę. Do jednej połowy dodajemy 2 łyżki mąki i mieszamy. Do drugiej dodajemy 2 łyżki kakaa. Pieczemy w temp 170 st C przez 40 minut. Pieczemy w długich keksówkach.

2

Wykonanie KREMU: 1 szklankę mleka gotujemy z 4 łyżkami cukru. W szklance należy wymieszać 0,5 szklanki mleka z 7 łyżkami mąki. Następnie do zagotowanego mleka należy dodać mleko z mąką, cały czas mieszając. Powstaje w ten sposób budyń. Odstawiamy do wystudzenia. Masło miksujemy, następnie łyżkami dodajemy do masła budyń. Miksujemy na wolnych obrotach, aż do uzyskania jednolitej masy – pięknego kremu.

3

POLEWA CZEKOLADOWA: 1/3 masła + 10 łyżek mleka + 2 łyżki kakaa + 4 łyżki cukru pudru .

4

Składanie METROWCA: Każde ciasto (jasne i ciemne) kroimy na paski grubości ok. 1 cm. Układamy na zmianę CIEMNE-JASNE-CIEMNE-itd. przekładając je kremem. Na górę dajemy polewę czekoladową. Następnie wkładamy ciasto do lodówki. Podajemy prosto z lodówki, kroimy na ukos. Życzę smacznego i Wesołych Świąt!

Kategorie


Alergeny


Mleko

Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły