Spaghetti dla zakochanych ...w makaronie

malg
Spaghetti dla zakochanych ...w makaronie

1

0 / 0

To spaghetti jest idealne nie tylko dla zakochanych; w naszej rodzinie głównie zajadają się nim dzieciaki. Danie jest lekkie, bo pulpeciki robimy z mielonego mięsa drobiowego (zazwyczaj mięso indycze), z sosem pomidorowym ze świeżą bazylią bez dodatku sztucznych przypraw typu „kombajn” (czyli przyprawy 100 w 1 - wszystkie przyprawy z dodatkiem glutaminianu sodu). Napisałam „danie dla zakochanych”, ponieważ nie wiem, czy pamiętacie taką scenę z filmu animowanego, jak kundel Trump zaprosił na kolację pewną damę, Lady, i zaprosił ją właśnie na makaron. Makaron jedli w sposób absolutnie romantyczny – okazało się, że jedzą jedną nitkę spaghetti, a gdy to sobie uświadomili, to strasznie się zawstydzili, a Trump, psi dżentelmen dyskretnie przesunął łapą mięsnego klopsika w stronę ukochanej…

6

Składniki

40 min

Przygotowanie

Składniki


4 porcje

Składniki

1 szcz. sól, pieprz

1 szt. pomidory krojone łowicz

1 szt. makaron spaghetti lubella

5 szt. ząbek czosnku

0.50 kg mięso mielone

0.50 pęcz. świeża bazylia

Przygotowanie


1

Sos pomidorowy podgrzewamy na patelni, doprawiamy pieprzem i solą (ewentualnie suszoną bazylią). Dodajemy klopsiki, ugotowany makaron i mieszamy.

2

Gotujemy wodę z zielem angielskim i listkiem laurowym, solimy. Delikatnie na łyżce wrzucamy klopsiki do gotującej się wody. W drugim garnku gotujemy makaron spaghetti.

3

Klopsiki gotujemy do momentu, aż wypłyną na wierzch. Wtedy delikatnie je wyjmujemy.

4

W blenderze miksujemy puszkę pomidorów z kilkoma listkami świeżej bazylii i kilkoma ząbkami czosnku.

5

Z mięsa mielonego formujemy małe klopsiki.

Kategorie


Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły