Przeplatanka

kontakt_6
Przeplatanka

0

0 / 0

Przeplatanka to wyjątokwy deser z kakao, szpinakiem i truskawkami.

12

Składniki

90 min

Przygotowanie

Składniki


10 porcji

Składniki

320 g jogurt naturalny

120 g masło roztopione

3 szt. jaja l

115 g cukier drobny

225 g mąka pszenna tortowa lubella

1.50 łyżeczka soda oczyszczona

75 g szpinak baby

40 g truskawki

2 łyżka kakao decomorreno

250 śmietana kremówka 36%

5 łyżka serek mascarpone

2 łyżka cukier puder

Przygotowanie


1

W misce umieścić szpinak, 100g jogurtu i masło. Wszystko zblendować aż do uzyskania gładkiej masy.

2

W osobnej misce dodać i mieszać kolejno: jajka, cukier i przesianą mąkę z sodą oczyszczoną. Wymieszać rózgą aż do uzyskania gładkiego, jednolitego ciasta, nie dłużej.

3

1/3 otrzymanego ciasta dodać do mieszanki ze szpinakiem. Pozostałe ciasto rozlać do 2 misek. Do jednej z nich dodać zblendowane truskawki i 100g jogurtu, a do drugiej kakao ,,Decomorreno” i resztę jogurtu.

4

Formy do creme brulee wysmarować cienko masłem i posypać mąką. Każdą formę wypełnić innym ciastem. Piec w temperaturze 170˚C przez 30-35 min do tzw. suchego patyczka. Ostudzić i wyjąć z foremek.

5

W między czasie ubić śmietankę na sztywną pianę. Kolejno dodać mascarpone i cukier puder. Wymieszać.

6

Ciasta przekroić każde na 3 części, by w efekcie otrzymać 9 krążków. Do każdego przyłożyć naczynie o mniejszej średnicy (np. słoik) i wyciąć środek. Następnie do otrzymanych krążków również przyłożyć naczynie o mniejszej średnicy (np. kieliszek) i wyciąć.

7

Ułożyć ciasto według schematu: - Największy krążek: ciasto szpinakowe, ciasto czekoladowe, ciasto truskawkowe - Średni krążek: ciasto truskawkowe, ciasto szpinakowe, ciasto czekoladowe - Najmniejszy krążek:ciasto czekoladowe, ciasto truskawkowe, ciasto szpinakowe

8

Ciasto należy włożyć ,,jedno w drugie”, aby otrzymać jeden element. Ułożyć 3 różne ciasto jedno na drugim. Przełożyć je kremem. Resztą kremu przełożyć równomiernie na mini ,,babeczki”. Truskawki pokroić w ćwiartki, następnie udekorować.

Kategorie


Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły