Piętrowe choinki z pierniczków

kakaowiec
Piętrowe choinki z pierniczków

1

5 / 1

Choinki z pierniczków to pomysł na efektowny deser świąteczny, który będzie się pięknie prezentował na wigilijnym stole. Wypróbuj nasz oryginalny przepis na piernikowy choinki.

12

Składniki

360 min

Przygotowanie

Składniki


8 porcji

Składniki

15 g kakao decomorreno

250 g mąka pszenna tortowa lubella

200 g mąka żytnia typ 720

120 g cukier puder

150 g miód

1 szt. jaja kurze całe

2 łyżka przyprawa do piernika

2 szt. białko jaja kurzego

300 g cukier puder

0.50 łyżecz. sok z cytryny

120 g masło roztopione

100 g posypka do dekoracji ("złoty pył")

Przygotowanie


1

Wszystkie składniki ciasta dokładnie mieszamy. Gotową masę wałkujemy na stolnicy lekko oprószonej mąką na grubość około 3mm. Odpowiednimi foremkami (kompletem np. 6 różniących się średnicą wykrawaczek w kształcie kwiatka) wycinamy równe ilości poszczególnych pięter choinek. Pierniczki układamy w odstępach (nieco urosną) na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, wstawiamy do lodówki na 10 minut, by lepiej zachowały kształt.

2

Piekarnik nagrzewamy do 180°C. Ciasteczka pieczemy przez 8 minut, studzimy na kratce. Dokładnie mieszamy białko z cukrem i sokiem z cytryny. Gotowy lukier przekładamy do rękawa cukierniczego z najmniejszą tylką lub woreczka z obciętym końcem – otwór nie powinien być większy niż 2mm.

3

Wystudzone pierniczki dzielimy na komplety. Obrysowujemy lukrem kontury ciastek z jednego zestawu zaczynając od największego, po czym w tej samej kolejności wypełniamy środki pierniczków pomagając sobie wykałaczką. Dzięki konturowaniu i chwili na zastygnięcie lukier się nie rozleje. Najmniejszą gwiazdkę od razu dekorujemy posypką do dekoracji (np. "Złoty pył") . Sklejamy piętra choinek zanim lukier zastygnie. Najwyższą warstwę przyklejamy w pionie i chwilę przytrzymujemy, by dobrze się przykleiła. Jeszcze przed zastygnięciem lukru brzegi „gałązek” oprószamy posypką do dekoracji (np. "Złoty pył").

Wideo z przygotowania przepisu

Kategorie


Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły