Piernikowe babeczki - kule śnieżne

borsook115
Piernikowe babeczki - kule śnieżne

0

0 / 0

Efektowne słodycze z niespodzianką w środku. Zawsze robią wrażenie na gościach! Oto moja porada dotycząca nie marnowania żywności: Należy wiedzieć jak się zachować, aby żywności nie marnować. Gdy po świętach dużo jej zostaje chętnie moim bliskim choć trochę oddaję. Kolejną część w pojemnikach i woreczkach mrożę, gdy je stamtąd wyjmę, klimat świąt odtworzę. Następną część przerobię na inne dania, potrawy jak nowe będą do podania. Warto też sprawdzić, czy ktoś głodny się nie czuje. Z jadłodzielni odbierze ten, kto potrzebuje. Najważniejsze jednak, żeby odpowiednią ilość kupić. W sklepie dwa razy pomyśleć, by potem nie wyrzucić!

13

Składniki

480 min

Przygotowanie

Składniki


12 porcji

Składniki

1.50 szkl. mąka puszysta tortowa lubella

1 łyżeczka proszek do pieczenia

0.50 szkl. cukier brązowy

1 łyżka przyprawa do piernika

3 łyżka kakao decomorreno

2 szt. jaja l

1 szkl. mleko uht 3,2%

0.33 szkl. olej

150 g powidła śliwkowe łowicz

1 szt. żelatyna

1 pusz. bita śmietana w sprayu

1 opak. wiórki kokosowe

12 szt. czekoladowe serduszka

Przygotowanie


1

5 godzin wcześniej przygotowujemy żelatynowe kule. Baloniki nadmuchujemy, zawiązujemy i przytwierdzamy do długiej wykałaczki. Żelatynę rozrabiamy w gorącej wodzie, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Moczymy w niej nadmuchane baloniki i odstawiamy do wyschnięcia. Powtarzamy to kilkukrotnie. Po tym czasie baloniki nakłuwamy i ostrożnie wyciągamy ze środka. Powstałą kulę docinamy tak, by pasowała na wierzch babeczki.

2

Pieczemy babeczki. Przygotowujemy dwie miski – w jednej z nich mieszamy składniki suche, w drugiej mokre. Łączymy zawartość obu misek. Masę wlewamy do papilotek do połowy wysokości. Następnie do każdej z nich nakładamy po 1 łyżeczce powideł. Pozostałą częścią masy przykrywamy zatopione powidła. Pieczemy 20-25 minut w 180 stopniach.

3

Po wystudzeniu babeczek dekorujemy ich wierzch bitą śmietaną, następnie obtaczamy go w wiórkach. Wbijamy w śmietanę przygotowane np. czekoladowe serduszka, na to nakładamy żelatynową kulę.

Kategorie


Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły