Owocowe deserki z galaretką i kremem czekoladowym

decomorreno
Owocowe deserki z galaretką i kremem czekoladowym

0

5 / 1

Zaskocz swych gości pysznym deserem w pucharku o niezwykle intrygującym i różnorodnym wnętrzu! Postaw na czekoladową wielowymiarową wariację, powstałą na bazie 3 warstw kremu oraz galaretki z dodatkiem owocu granatu. Do prostego przygotowania i maksymalnie przyjemnego smakowania! :)

6

Składniki

60 min

Przygotowanie

Składniki


3 porcje

Składniki

400 mleko skondensowane

400 śmietanka 36%

40 g kakao decomorreno

3 łyżeczka żelatyna

1 szt. przezroczysta galaretka

1 szt. granat

Przygotowanie


1

Galaretkę wymieszaj z 400 ml zagotowanej wody i odstaw do wystygnięcia. Obierz owoc granatu. Żelatynę zalej 40 ml wody, odstaw aż napęcznieje.

2

Śmietankę oraz mleko skondensowane podgrzewaj na małej mocy kuchenki. Gdy będzie gorąca, zdejmij z kuchenki, dodaj napęczniałą żelatynę i wymieszaj.

3

Podziel masę na 3 części, dwie większe i jedną mniejszą. Do jednej z nich dodaj kakao. Drugą większą pozostaw białą. Do trzeciej najmniejszej dodaj sok wyciśnięty z granatu (około 60 ml), aż uzyskasz ładny różowy kolor.

4

Wlewaj stopniowo do szklanek, ułożonych skośnie, tworząc kolejne warstwy. Schładzaj w lodówce, po każdej kolejnej warstwie. Możesz dowolnie zmieniać kąt szklanki tworząc własne niepowtarzalne wzory. Smacznego!

Kategorie


Alergeny


Mleko

Laktoza

Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły