Makaron razowy z cielęciną

bartek
Makaron razowy z cielęciną

1

0 / 0

Gdy któryś z domowników nie może jeść smażonych produktów i pszenicy, a po długiej, restrykcyjnej diecie tęskni do kawałka mięsa i „normalnego” obiadu - polecam przepis na zdrowy sos, który zrobiłem bez użycia tłuszczu – na wodzie - i dodałem do tego razowy makaron. Zapytano kiedyś Włochów, jakie polskie słowo kojarzy się im z miłością i spośród wielu słów wybrali słowo: cielęcina. Coś w tym musi być, bo nawet w smaku czuć tę subtelność i czułość. Mięso jest delikatne i suche, podaje się je nawet dzieciom. Zawiera najmniej tłuszczu wśród mięs czerwonych, a jednocześnie jest dobrym źródłem pełnowartościowego białka i witaminy B12 (uczestniczy w tworzeniu czerwonych krwinek). Cóż mogę dodać… Obiad był smaczny, a cielęcina jeszcze nie raz zagości na naszym stole. Aby mieć pewność, że dostaniemy w sklepie to, co chcemy dobrze jest wybrać odpowiedni kawałek i poprosić o zmielenie na miejscu (jeśli nie ma osobnej maszyny do mielenia, pani ekspedientka powinna ją umyć po mieleniu innego mięsa, np. po wieprzowinie).

9

Składniki

40 min

Przygotowanie

Składniki


4 porcje

Składniki

1 szczyp. sól, pieprz

4 szczyp. parmezan

1 szt. makaron razowy

10 szt. świeża bazylia

2 szt. cebula

8 szt. pomidor

20 dag. cielęcina

0.50 szkl. oliwki

0.50 szkl. pomidory suszone

Przygotowanie


1

W tym czasie gotuję makaron. Danie podaję ze świeżą bazylią i parmezanem.

2

Na ¼ szklanki wody podduszam pokrojoną w kostkę cebulę.

3

Przygotowuję produkty: makaron razowy, cielęcina, pomidory suszone i świeże obrane ze skórki, oliwki, cebulę, parmezan i bazylię.

4

Smażę to wszystko na dużym ogniu bez przykrycia aż do chwili, gdy zredukuje się woda z pomidorów.

5

Wtedy dorzucam garść pokrojonych oliwek, garść suszonych pomidorów, sól i pieprz. Duszę to wszystko około 5-10 minut.

6

Jak cebula będzie miękka dodaję zmieloną cielęcinę. Wszystko razem duszę około 15-20 minut. W tym czasie sparzam pomidory i obieram je ze skórki. Kroję w kostkę i dodaję do sosu.

Kategorie


Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły