Lunchbox Superbohatera

komarka
Lunchbox Superbohatera

0

0 / 0

Lunchbox, który zachwyci każdego, nawet małego niejadka kochającego superbohaterów!

10

Składniki

40 min

Przygotowanie

Składniki


1 porcja

Składniki

1 łyżeczka kakao decomorreno

1 łyżka mąka lubella puszysta poznańska

1 łyżka mleko

1 szt. jaja kurze całe

1 szt. dżem

60 g suszone owoce

1 szt. jabłko

1 szt. kiwi

1 szt. baton owocowy

1 szt. sok kubuś

Przygotowanie


1

Omlet batmana: Rozdzielamy białko z żółtkiem. Białko ubijamy na sztywno, a do żółtka dodajemy łyżkę mąki i łyżkę mleka (razem mieszamy). Delikatnie łączymy (wymieszane z mlekiem i mąką) żółtko z ubitym wcześniej białkiem. Odkładamy 2-3 łyżki masy i miksujemy je dodatkowo z łyżeczką kakao. Przygotowujemy sobie również wycięty znaczek (u mnie logo Batmana).

2

Na patelni rozgrzewamy olej. Wylewamy jasne ciasto i na wierzchu delikatnie zatapiamy wycięty znak. Przykrywamy pokrywką i smażymy ok 2 minut. Podnosimy pokrywkę i ściągamy papierowe logo, a w powstałe zagłębienie wlewamy kakaową masę. Całość przykrywamy jeszcze na około 1 minutę.

3

Kiedy kakaowa masa delikatnie się zetnie omlet przewracamy i smażymy bez przykrywania jeszcze około 2-3 minut. Zdejmujemy z patelni do odsączenia na ręcznik papierowy. Układamy omlet w pudełeczku na warstwie suszonych owoców - rodzynek, śliwek, orzeszków. Do lunchboxa z omletem dorzucamy mały dżem lub miód.

4

Jabłko Spidermana: W umytym jabłku wycinamy pajęczynę. Dla mniejszych dzieci możemy też przekroić na pół i usunąć gniazdo nasienne.

5

Kiwi Hulk: Kiwi obieramy zostawiając na czubku "włoski". Wycinamy nożykiem zarys twarzy - z kawałków rodzynek dodajemy oczy, a z kruszonych migdałów zęby.

6

Na deser dorzucamy batonik zbożowy, a do popicia sok - koniecznie ze 100% owoców! Jeśli mamy więcej czasu batoniki możemy oczywiście przygotować sami z płatków śniadaniowych, suszonych owoców i innych lubianych przez dziecko dodatków, miksując wszystko razem z masłem orzechowym lub miodem i zapiekając całość na blasze w piekarniku, a następnie dzieląc na batoniki.

Kategorie


Alergeny


Mleko

Gluten

Jajka

Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły