Grillowa uczta

FreeglutenFreelactose
Grillowa uczta

0

0 / 0

Grillowanie to czas rodzinnych opowieści połączonych z jedzeniem. I zaczyna się! Ktoś je tylko kiełbaski, ktoś jest wege, ktoś to tylko szaszłyki. I trzeba mieć kilka słoiczków, bo ketchup i chrzanik, a ktoś by jeszcze makaronik zjadł. Od jakiegoś czasu grilluje kilka rzeczy na raz i towarzystwo gawędowe zadowolone, a z grilla wszystko znika. Zaczynamy ucztę grillową, która nada się na grilla, na tackę grillową i na patelnię :) Dla tych na diecie free gluten i tych jedzących wszystka, ale zawsze w uśmiechniętym towarzystwie.

9

Składniki

15 min

Przygotowanie

Składniki


4 porcje

Składniki

18 szt. szparagi

4 plast. boczek

5 szt. parówka drobiowa

1 łod. pomidorki koktajlowe

1 opak. ketchup kotlin łagodny 60% mniej kalorii

1 szt. chrzan krakus

1 szcz. przyprawa ziołowa

3 łyżka sos uniwersalny jasny łowicz

3 łyżka oliwa z oliwek

Przygotowanie


1

Pomidorki koktajlowe myjemy. Kładziemy na patelnię/kratki grilla/tackę do grillowania i polewamy oliwą. Pomidorki grillujemy wraz z łodygą.

2

Z parówek zdejmujemy folię i nacinamy je na końcach dwa razy, aby pod wpływem temperatury powstało parówkowe ufo. Ponacinaną parówkę kładziemy na grillu.

3

Parówkę pozbawiamy folii i tniemy na 4 części. Szparaga tniemy na 5 części - ostatnią część tj. końcówkę wyrzucamy ponieważ jest drzewiasta. Na patyk do grilla nabijamy na przemian: parówka- szparagi-parówka-szparagi itd. Następnie szaszłyka skrapiamy sosem uniwersalnym i kładziemy na grill.

4

Szparagi myjemy i obcinamy ich drzewiaste końce. 3 szparagi zawijamy w 1 plaster boczku i posypujemy ziołami. Między szparagowe zawijańce kładziemy szparagi i ząbki czosnku, aby także się zgrillowały.

5

Wszystkie części grilla grillują się w tym samym czasie tj. około 4-5 minut. Parówki, szparagi, czosnek, zawijańce boczkowe, szaszłyki należy po 2 minutach przewrócić na drugą stronę. Pomidorki grillują się dobre 4 minuty bez przewracania. Ucztę grillową podajemy z ketchupem, chrzanem i uśmiechem! :)

Kategorie


Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły