Domek z piernika marzenie

gosia198824
Domek z piernika marzenie

0

0 / 0

Przepis na domek z piernika. Idealny na święta!

11

Składniki

90 min

Przygotowanie

Składniki


12 porcji

Składniki

1.20 kg mąka pszenna tortowa lubella

150 g masło

125 g cukier

125 g miód płynny

3 łyżeczka przyprawa do piernika

3 łyżeczka cynamon

5 łyżeczka kakao decomorreno

2 łyżeczka proszek do pieczenia

2 łyżeczka soda oczyszczona

5 szt. żółtko jaja kurzego

2 łyżka śmietana kremówka

Przygotowanie


1

Masło, cukier, miód, przyprawę korzenną, cynamon i kakao DecoMorreno umieścić w rondelku i podgrzewać na małym ogniu. Trzeba pamiętać aby ciągle mieszać, aż składniki się rozpuszczą. Potem odstawić do wystygnięcia.

2

Sodę oczyszczoną rozpuścić w łyżce zimnej wody i wmieszać do wystudzonej masy miodowej. Kolejno dodać żółtka i dobrze wymieszać.

3

Mąkę połączyć z proszkiem do pieczenia i wmieszać do masy miodowej. Zagnieść ciasto. Jeżeli ciasto jest zbyt gęste dodać kilka łyżek śmietany kremówki. Uformować gruby wałek, owinąć folią i schłodzić dobrze w lodówce.

4

Część ciasta rozwałkować na grubość ok. 7 mm na posypanym mąką blacie i wyciąć podstawę, która powinna być grubsza od reszty ścianek chatki. Kolejną część ciasta rozwałkować na grubość ok. 5 mm i wyciąć pozostałe elementy chatki.

5

Przy przekładaniu wyciętych elementów chatki na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, by ciasto się nie odkształciło. Jeżeli ciasto będzie dobrze schłodzone, nie powinno być z tym problemów. Otwory na okna wypełnić pokruszonymi landrynkami.

6

Piec w piekarniku nagrzanym do 180°C przez ok. 10 minut. Mniejsze elementy piec osobno i krócej. 7 minut wystarczy. Wystudzić, a następnie polukrować i ozdobić według uznania.

Kategorie


Planer
Ulubione
Szukaj
Przepisy
Artykuły