1. Knedliczki z gulaszem

Pierwsze miejsce nie mogło należeć do żadnej innej potrawy. Typowo czeskie danie, które podbiło serca niezliczonej liczby turystów. W sklepach z łatwością można kupić gotowe kluski na parze, jednak wiadomo, że najlepiej smakują te własnej roboty.

Oczywiście wśród przepisów na Uwielbiam.pl nie mogło zabraknąć receptury nadomowe knedliczki. Do klusek gotowanych na parze polecamy mięsny gulasz. Naszym numerem jeden jest przepis na grzybowo-mięsny. Ten cudowny smak i aromat grzybów w połączeniu z miękkimi kluseczkami stanowią niezapomnianą, ciekawą potrawę.

2. Ser smażony

Numer dwa na liście przepisów kuchni czeskiej zajmuje smażony ser w chrupiącej panierce z dodatkiem owocowego dżemu. Choć potrawa nie należy do dietetycznych, czasem można pozwolić sobie na odrobinę zapomnienia. Dla tego smaku naprawdę warto!

Polecamy wykorzystać nasz przepis na camembert panierowany z sosem śliwkowym. Potrawa najlepiej smakuje w połączeniu z pysznymi, chrupiącymi frytkami.

3. Vepřé knedlo zelo

Ta egzotycznie wyglądająca nazwa to po prostu pieczeń z karkówki z knedlem i kapustą. Na naszej stronie znajdziesz przepis, jak przygotować ją w niecałą godzinę.

Smacznego!