Gdy w kalendarzu pozostało zaledwie kilka kartek, zaczynamy popadać w zadumę i podsumowujemy swoje działania oraz zdarzenia, które miały miejsce w poprzednich miesiącach roku. Czy udało się zrealizować wszystkie plany i marzenia? Czy nauczyliśmy się czegoś nowego i rozwiązaliśmy trudne zadania? Cokolwiek się zdarzyło, warto przez moment zatrzymać się przy każdym miesiącu i dobrze go sobie przypomnieć. Dobrym pomysłem może być też podsumowanie minionego roku w gronie najbliższych. Przygotujcie pyszne jedzenie, opowiedzcie sobie o najciekawszych sytuacjach, wymieńcie się doświadczeniami i przeżyjcie wszystko jeszcze raz… tym razem wspólnie.

Nic tak nie osłodzi wspomnień, jak przywoływanie ich w towarzystwie pysznych deserów! Mamy więc smakowity pomysł: dwanaście propozycji słodkich dań na dwanaście miesięcy roku. Konsumpcja każdego z nich sprawi, że łatwiej będzie przypomnieć sobie to, co najpiękniejsze. Ponieważ każdy z miesięcy jest inny, w przygotowywaniu słodkich przekąsek również postaw na różnorodność – tak, by odmienne smaki pozwoliły Twoim najbliższym rozkoszować się nimi bez znudzenia.

Wspominając mroźny styczeń, wybierz domowe lody ciasteczkowe, które nie tylko zmrożą, ale i oczarują Twoje kubki smakowe, a podczas ich jedzenia przypomnisz sobie całą listę postanowień noworocznych! Luty to najkrótszy miesiąc, ale to właśnie w tym czasie mamy największą ochotę zapaść w sen zimowy. Dlatego warto przygotować miękkie jak poduszka makaronowe krakersy z owocowym dipem. W marcu jak w garncu… postaw więc na prawdziwą mieszankę smaków: owocowy deser z pappardelle, mascarpone i czekoladą. Wspominając pierwsze ciepłe dni kwietnia oraz budzącą się do życia naturę, skorzystaj z zabawnej gry słów i przygotuj… pączki! A ponieważ w maju jak w raju, Twoi goście będą zachwyceni rozpieszczającymi podniebienie muffinkami z owocową pianką. Czerwiec kojarzy się z początkiem lata, proponujemy więc ciasto z owocami – jak za dawnych lat na wakacjach u babci. .A ponieważ lipcowe słońce cieszy najbardziej dzieciaki, przygotuj idealne dla nich (ale nie tylko!) lekkie danie z kokardek i owoców leśnych, a do niego malinowy chłodnik z Lubellą Jajeczną!! By przywołać wspomnienie sierpniowych dni spędzanych na świeżym powietrzu przy grillu, polecamy pomysłowe chocoszaszłyki z owocami. Wrześniowy powrót do szkoły to czas pożegnania słonecznych, beztroskich chwil. Może warto więc osłodzić myśli o wrześniu makaronem z sosem karmelowym i jagodami? A gdy nadchodzi kapryśny październik, a wraz z nim pierwsze oznaki prawdziwej jesieni, dobrym pomysłem jest mała przekąska do ciepłej herbaty:tartaletki ze śmietanką kokosową. Listopad to andrzejkowy czas tajemnic, upiecz więc z tej okazji owsiane ciasteczka… tym razem niekoniecznie z wróżbą! Tym sposobem dochodzimy do ostatniego miesiąca roku, w którym z pewnością najważniejszym wydarzeniem były przygotowania do Bożego Narodzenia. Uczcijmy go więc pachnącym świętami makaronem z makiem i miodem! A gdy już zamkniemy cały rok… okazuje się, że był naprawdę słodki! Co przyniesie nowy? Sprawdzimy podczas następnego podsumowania pełnego pysznych deserów.