1. Przede wszystkim węglowodany

Osoby z problemem cellulitu powinny zainteresować się dietą bogatą w węglowodany. Składniki, którymi się odżywiamy, nie mogą wpisywać się w listę pokarmów przetworzonych i wysokokalorycznych. Kluczem do sukcesu jest umiejętne wypracowanie nawyków żywieniowych i ograniczenie dziennej liczby przyjmowanych kalorii.

2. Cytryna Twoim sprzymierzeńcem w walce z pomarańczową skórką

Nasza popularna witamina C bardzo nie lubi się z cellulitem. Spożywaj jej duże ilości, a będziesz na wygranej pozycji. Jakie produkty zawierają najwięcej witaminy C?

Choć pierwszym skojarzeniem jest cytryna, wcale nie jest ona rekordzistką wśród warzyw i owoców z wysokim wskaźnikiem tej substancji. Więc kto nim jest? Przede wszystkim dzika róża. Również pietruszka, chrzan, czerwona papryka czy też szpinak. Od dziś te produkty powinny być najważniejszymi składnikami Twojej diety antycellulitowej.

Głodne inspiracji przepisów na antycellulitowe dania i przekąski? Częstujciesię!

Duża ilość chrzanu i pietruszki to prawdziwa bomba witaminy C. Wypróbujcie przepis na antycellulitową ziemniaczaną zupę krem z chrzanem.

Lubicie makarony? To świetny składnik diety węglowodanowej. Mamy antycellulitowy przepis, który na pewno posmakuje Tobie i Twoim najbliższym.

Macie ochotę na przekąskę? A może organizujecie małe przyjęcie i chcecie zaskoczyć swoich gości czymś smacznym i zdrowym? Wypróbujcie przepisu na domową pastę z papryki i pietruszki.

Dieta antycellulitowa może być nie tylko zdrowa, ale też smaczna. Same przyznacie nam racje, kiedy wypróbujecie powyższe przepisy!