Promienna cera, lśniące włosy, mocne paznokcie to jedne z elementów, które pokazują, jak się odżywiasz. Urozmaicona i pełnowartościowa dieta zawiera pełen koktajl minerałów i witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Co robić, żeby mieć mnóstwo energii i czerpać zadowolenie z życia? Co jeść? To stosunkowo proste!

Po pierwsze, pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie, aby odpowiednio nawilżać cerę „od środka”. Bez tego najprostszego składnika skóra szybciej się starzeje, mocniej zarysowują się pierwsze zmarszczki, pierzchną usta.
Po drugie, przekonaj się do produktów pełnoziarnistych – makaronów, kasz. Na przykład makaron Lubella Pełne Ziarno i jego wariant z orkiszem zawierają szeroką gamę niezbędnych makro- i mikroelementów. Jednym z nich jest cynk, który wpływa na zdrowie włosów, skóry i paznokci. Możesz go także znaleźć w sezamie, migdałach, czosnku, krewetkach i innych skorupiakach.

Po trzecie, jedz jak najwięcej świeżych warzyw i owoców – Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożywanie codziennie co najmniej 400 gramów warzyw i owoców. Zachęca wręcz, by surowe owoce i warzywa stanowiły element każdego posiłku i stanowiły wszystkie przekąski. Ewentualnie jedną porcję można zastąpić świeżym sokiem. Między innymi w wiśniach, pomarańczach i brzoskwiniach oraz w marchwi, papryce, pomidorach, dyni, szpinaku, brokułach, botwince i naci pietruszki znajduje się beta-karoten, czyli witamina A, która wspomaga regenerację komórek i utrzymuje odpowiedni poziom elastyczności skóry. Oliwki, dynia i jej pestki, awokado, rośliny strączkowe i kiełki pszenicy zawierają witaminę E, nazywaną witaminą młodości. Chroni ona cerę przed wpływem wolnych rodników i uszkodzeniami komórek, a także wzmacnia naczynia krwionośne. Warzywa zielone i strączkowe, pełnoziarniste kasze, orzechy i kiełki, warzywa liściaste (szpinak, kapusta), banany to najlepsze źródła witamin z grupy B odpowiedzialnych za dobrą kondycję, szybki wzrost i zdrowe cebulki włosów, właściwe ukrwienie, ładną karnację, regenerację komórek i dobry metabolizm skóry.

Może więc masz już ochotę na zapiekane kokardki Lubella Pełne Ziarno z brokułami podane z krewetkami w czosnku i oliwą albo kolorową sałatkę ze Świdrami Lubella Pełne Ziarno, roszponką, szparagami, kaparami i pomidorkami koktajlowymi? Twoja cera będzie Ci wdzięczna!